Zapisy

W naszych przedszkolach zapisy dzieci trwają cały rok kalendarzowy. Jeśli tylko w wybranej grupie wiekowej mamy wolne miejsce, dziecko może dołączyć do niej w dogodnej dla Państwa chwili. Osoby zainteresowane naszym przedszkolem / żłobkiem prosimy o pobranie i złożenie załączonego formularza elektronicznie bądź bezpośrednio w naszych placówkach. Dyrektor przedszkola skontaktuje się z Państwem w ciągu 2 dni roboczych.

Sekretariat Przedzkola w Skarżysku – Kamiennej:
poniedziałek–czwartk w godz. 8:00 – 16:00
piątek w godz. 7:00 – 15:00

Sekretariat Przedszkola w Suchedniowie:
poniedziałek – piątek w godz. 8:00 – 15:00

 

Zgłoszenie dziecka

Tutaj mogą Państwo pobrać formularz zgłoszenia dziecka do przedszkola,
który należy wypełnić i dostarczyć w oryginale do sekretariatu
lub wysłac drogą elektroniczną na adres:
sekretariat@planeta-dziecka.pl

FORMULARZ ZAPISU

Cennik

WYSOKOŚĆ OPŁAT NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Przedszkole

od 2,5 do 6 lat

CZESNE
300 zł pierwsze dziecko, drugie dziecko -30% tj. 210 zł,

trzecie dziecko GRATIS

WYŻYWIENIE / STAWKA DZIENNA
12 zł

WPISOWE
50 zł

ART. PLASTYCZNE NA ROK SZKOLNY
100 zł

Żłobek

od 1 roku do 2,5 lat

CZESNE
470 zł pierwsze i kolejne dziecko

WYŻYWIENIE / STAWKA DZIENNA
12 zł

WPISOWE
50 zł

ART. PLASTYCZNE NA ROK SZKOLNY
100 zł

Adaptacja

Moment przekroczenia przez dziecko progu przedszkola jest niewątpliwie ważnym i trudnym wydarzeniem w życiu całej rodziny, dlatego warto się do tego odpowiednio przygotować.

Każdemu rodzicowi zależy na tym, by dziecko czuło się w przedszkolu dobrze, bezpiecznie i komfortowo. Oddając własną pociechę na większą część dnia pod opiekę wykwalifikowanych, ale jednak obcych nam i maluchowi osób, mamy często poczucie dyskomfortu i wyrzuty sumienia. W pewnym sensie rodzic może mieć poczucie, że oddala się od własnego dziecka, opuszcza je.

Nic bardziej mylnego! Jeżeli postaramy się, żeby dziecko rozpoczęło edukację przedszkolną dobrze do niej psychicznie i emocjonalnie nastawione, okaże się, że wspomnienia z przedszkola będą dla niego pozytywnym bagażem uczuciowym na całe życie.

W naszej ofercie adaptacyjnej znajdą Państwo:

Planetę Maluszka

Czyli sobotnie OTWARTE i BEZPŁATNE zajęcia adaptacyjne dla dzieci od 1 do 4 lat, które odbywają się w jedną, wybraną sobotę w miesiącu w godz. 10:00 – 12:00 w okresie od września do czerwca.

Podczas zajęć maluchy uczą się nowych piosenek, zabaw i wierszyków. Pracują ciekawymi technikami plastycznymi. Biorą udział w zabawach, które czasem nie są możliwe do zorganizowania w domu: wspólne zabawy w kole, zabawy z chustą animacyjną, ziarnami lub wodą.

PLANETA MALUSZKA to także źródło pomysłów na zabawy do wykorzystania w domu. Dzieci nauczą się nowych zabaw paluszkowych, ruchowych, muzycznych. Będą tworzyć prace plastyczne różnymi, ciekawymi technikami a stworzone „dzieła” zabiorą ze sobą do domu. Przyjazną atmosferę tworzą uśmiechnięte i otwarte Ciocie, które zawsze służą poradą w sprawach wychowawczych i edukacyjnych.

Wspólna zabawa pozwala na zawarcie pierwszych przyjaźni oraz łagodne wejście w nowe środowisko – ułatwia adaptację. Dzięki zajęciom w PLANECIE MALUSZKA dziecko łatwiej rozstanie się z mamą i tatą wtedy, gdy nadejdzie czas pójścia do przedszkola.
WAŻNE: Rodzice/opiekunowie dzieci biorą czynny udział w sobotnich zajęciach adaptacyjnych. Zalecamy wygodny, swobodny strój.

Adaptacja zakończona sukcesem (warsztaty)

W miesiącach czerwiec, sierpień i wrzesień zapraszamy Rodziców na warsztaty, które pomogą przygotować dziecko, ale także i rodzica do rozpoczęcia edukacji przedszkolnej.
Wszelkich informacji na ten temat udzielają dyrektorzy naszych przedszkoli.