Godziny otwarcia

 • Nasze przedszkola otwarte są 12 miesięcy w roku w godzinach 6:30 – 17:00 z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.
 • Wigilię oraz Sylwestra Przedszkole pełni dyżur w godz. 7:00-13:00 lub jest zamknięte (co roku ustalane)
 • W sytuacjach szczególnych zapewniamy dziecku opiekę po godzinie 17:00, po wcześniejszym poinformowaniu wychowawcy lub dyrektora przez rodzica/opiekuna prawnego.
 • Opłata za każdą rozpoczętą godzinę wynosi 40 PLN.
 • W dniach pomiędzy świętami a weekendem z uwagi na nieliczną obecność dzieci Przedszkole pełni dyżur w godzinach 7:00 – 15:00 lub jest zamknięte (uzgadniane corocznie)

Małe grupy

Mało liczne grupy (od 10 do 15 podopiecznych) zapewniają dzieciom właściwy rozwój społeczny pozwalający nauczyć się współżycia w grupie oraz dający możliwość nawiązania bliższych przyjaźni. To również przestrzeń by zadbac o indywidualne podejście nauczyciela do każdego dziecka oraz odpowiednie przygotowanie do szkoły.

Posiłki

Posiłki

W dziennym rozkładzie dnia podajemy dzieciom 4 zbilanowane i odżywcze posiłki :

 • śniadanie
 • obiad – 1 danie (zupa/krem)
 • obiad – 2 danie
 • podwieczorek

Obiady przygotowuje dla nas Restauracja „ARAMIS” na podstawie opracowanego przez dietetyka jadłospisu oraz w oparciu o normy żywieniowe zalecane przez Sanepid dla odpowiedniej grupy wiekowej. Menu ustalone jest przy uwzględnieniu sezonowości potraw oraz upodobań żywieniowych dzieci. Wydawane posiłki zawierają wszystkie niezbędne składniki pokarmowe.
Nasze Przedszkole wyposażone jest w dozowniki z wodą źródlaną do której dzieci mają nieograniczony dostęp i mogą korzystać bez ograniczeń. Dbamy w szczególny sposób o zdrowe i bezpieczne odżywianie naszych maluchów. Oprócz specjalnie układanych przez Dietetyka jadłospisów, wprowadzane są do naszej kuchni metody zapewniające bezpieczeństwo przygotowywanych w niej potraw. Konkretnie, wprowadzane są zasady Dobrych Praktyk Higienicznych oraz Produkcyjnych- GHP/GMP oraz zasady Systemu HACCP (Analiza Zagrożeń i Krytyczny Punkt Kontrolny). Dobre Praktyki GHP/GMP pozwalają uporządkować w zakładzie produkującym posiłki wszystkie sprawy związane z higieną oraz przestrzeganiem podstawowych zasad produkcji wyrobów żywnościowych. System HACCP identyfikuje, ocenia oraz kontroluje zagrożenia istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa żywności. Dzięki temu stanowi on doskonałe narzędzie zapobiegawczo-kontrolujące proces wytwarzania posiłków w naszym przedszkolu.

Warunki lokalowe

Przedszkole Planeta Dziecka mieści się w przestronnym, pełnym światła budynku spełniającym wszystkie normy bezpieczeństwa i higieny przedszkolnej. Dbamy o to, aby nasi mali podopieczni byli bezpieczni, dlatego wszystkie materiały użyte do wykończenia sal przedszkolnych posiadają certyfikaty i są przystosowane do użytkowania przez dzieci w określonych przedziałach wiekowych.
W pełni wyposażone i obszerne sale, kolorystyka wnętrz przedszkola oraz duża ilość światła dają dzieciom poczucie ciepła i przestrzeni.
Dysponujemy również własnym placem zabaw, który jest bezpieczny, kolorowy ale przede wszystkim funkcjonalny. Urządzenia umieszczane na nim nie znajdują się tam przypadkowo. Każde z nich spełnia określoną funkcję szalenie ważną w rozwoju poznawczym i motorycznym dziecka. Na zajęciach muzycznych nasi podopieczni korzystają z profesjonalnych instrumentów a nauka gry na pianinie odbywa się w profesjonalnie przygotowanym pokoju.

Wysoki standard naszej placówki podkreślają m.in.:

 • wideo – monitoring rejestrujący zdarzenia w salach dydaktycznych oraz na zewnątrz budynku (dostępny wyłącznie na użytek przedszkola)
 • monitory i tablice interaktywne w każdej sali przedszkolnej
 • gabinet logopedyczny w przedszkolu
 • sala do nauki gry na instrumentach muzycznych
 • sala do zajęć integracji sensorycznej
 • podjazd dla dzieci poruszających się na wózku inwalidzkim
Dokładamy wszelkich starań, by świat dziecka w Planecie Dziecka był bezpieczny, estetyczny, kolorowy i przyjazny. Nasze maluszki to doceniają czerpiąc radość z codziennej zabawy i edukacji.

Małgorzata Adamczyk, Założyciel i Menedżer Przedszkola Planeta Dziecka

Organizacja dnia

6:30-8:30 Schodzenie się dzieci do przedszkola, zabawy swobodne
8:30-9:00 Śniadanie, czynności higieniczne
9:00-10:00 Zajęcia edukacyjne
10:00-11:30 Wyjście na plac zabaw / spacer / zabawy swobodne
11:30-12:00 Obiad (I danie - zupa), czynności higieniczne
12:00-13:30 Zajęcia edukacyjne / zajęcia dodatkowe / wyjście na plac zabaw, spacer / zabawy swobodne/ drzemka w najmłodszych grupach
13:30-14:00 Obiad (II dnianie), czynności higieniczne
14:00-14:45 Zajęcia dodatkowe / indywidualne / zabawy swobodne
14:45-15:00 Podwieczorek, czynności higieniczne
15:00-17:00 Rozchodzenie się dzieci / zabawy swobodne / praca indywidualna z dzieckiem
Organizacja dnia