Planeta Dziecka

Organizacja

Kadra

Projekty

Dla rodzica

Kontakt
Warunki lokalowe

Planeta Dziecka powstała po to, by stworzyć idealne warunki dla rozwoju poznawczego, społecznego, emocjonalnego i fizycznego dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Mając na uwadze sformułowane powyżej potrzeby i możliwości dziecka, zapewniamy mu ich realizację poprzez odpowiednio dobrane działania edukacyjno-wychowawcze. Jesteśmy nowoczesnym przedszkolem stawiającym na dobrą, szeroką współpracę i komunikację z rodzicami. Nasz model dydaktyczno - wychowawczy skupia się wokół myśli przewrotnie szybko zmieniającego się, "płaskiego" świata, stawia na rozwijanie w dzieciach otwartości, współpracy i pracowitości.

W skład naszego Zespołu wchodzi grupa młodych, wykwalifikowanych nauczycieli wychowania przedszkolnego. Współpracują z nami również doświadczeni specjaliści: psycholog, pedagog, metodyk, logo i neuro-logopeda, rehabilitant i stomatolog. Wspólnymi siłami pragniemy działać na rzecz zapewnienia dziecku najwyższej jakości opieki.

Przedszkole Planeta Dziecka oferuje Państwu całoroczną i kompleksową opiekę nad dziećmi w godzinach od 6:30 do 17:30 (od poniedziałku do piątku). W okresie wakacji letnich i ferii zimowych realizujemy z naszymi przedszkolakami ciekawy program "kolonii" wakacyjnych i zimowych, będących urozmaiceniem programu bazowego realizowanego w ciągu roku przedszkolnego. Wspomniane zajęcia będą otwarte również dla dzieci w wieku 3 - 7 lat spoza przedszkola, w szczególności dla rodzeństwa naszych przedszkolaków.

Siedziba naszego przedszkola mieści się w spokojnej okolicy osiedla Przydworcowe z dala od zgiełku miasta, w nowoczesnym obiekcie biurowym PARK BIZNESU przy Centrum Sportowo – Rekreacyjnym KOMBINAT FORMY ulica Rejowska 99 w Skarżysku - Kamiennej. Lokal przedszkola spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa i higieny przedszkolnej określone przez ustawy dla tego typu placówek. W pełni wyposażone i obszerne sale, kolorystyka wnętrz przedszkola oraz duża ilość światła (zarówno sztucznego jak i naturalnego) dadzą dzieciom poczucie ciepła i przestrzeni. Zastosowany system podświetleń LED w różnych częściach pomieszczeń dodatkowo wzbogaci wizualne wrażenia Małych Odkrywców. Dysponujemy również przestronnym ogrodem o powierzchni prawie 900m2, w którym ciekawie zagospodarowany został plac zabaw i świat przyrody. Wysoki standard naszej placówki podkreślają m.in.:
  • kamery internetowe w salach dydaktycznych - obraz dostępny po zalogowaniu dla rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola,
  • tablice interaktywne w każdej sali,
  • klimatyzowane pomieszczenia,
  • podgrzewane posadzki w salach dydaktycznych,
  • rozbudowany system alarmowy,
  • video - monitoring rejestrujący zdarzenia wewnątrz i na zewnątrz budynku,
  • dogodny i przestronny parking,
  • ogrodzenie zarówno przedszkola jak i całego obiektu, a także ochrona dbająca o bezpieczeństwo obiektu nocą.


Niepubliczne Przedszkole Planeta-Dziecka
ul. Rejowska 99, 26-110 Skarżysko-Kamienna
tel. 509 123 506
e-mail: biuro@planeta-dziecka.pl